בעלי לקות למידה – זה לא סוף העולם

עד לפני שלושים שנה העולם הרפואי לא הכיר בכך שישנם אנשים עם לקות למידה מולדת. כך לדוגמא ילדים עם הפרעת קשב וריכוז היו נופלים בין הכיסאות והיו מתייחסים אליהם כאל בעיתיים שאין לה יכולת למידה. אך הגישה כלפי בעלי לקויות למידה השתנתה פלאים וכיום ישנה מודעות עצומה לנושא לקויות הלמידה. עוד מגיל צעיר מאובחנים רבים כבעלי לקות למידה והמערכת יודעת כיצד להתייחס אליהם. כיום כל בעל לקות למידה יכול להשתלב ללא בעיות בבית ספר רגיל ואף להצליח שם ולהגיע להישגים נהדרים. על כן אין ספק כי כיום אין מניעה אמתית אם אתה לקוי למידה ואתה יכול להגיע לתוצאות יפהפיות בבית הספר ובלימודים. לכן אם אבחנו אתכם כבעלי לקות למידה אל תאמרו נואש ודעו כי כל הדלתות פתוחות בפניכם וכל אשר אתם צריכים לעשות זה להחליט לחצות את הדלת שנפתחה בשבילכם.

השתלבות באקדמיה לבעלי לקויות למידה

כפי שבבית הספר ובצבא מתחשבים בבעלי לקויות למידה כך גם באקדמיה התגברה המודעות לבעלי לקויות למידה. כיום יש אוניברסיטאות ומכללות רבות המעניקות הקלות לבעלי לקויות למידה ומאפשרות להם להיות סטודנטים שווים לכל דבר ועניין גם אם יש להם לקות למידה. בין אם אתם עתידים ללמוד תואר ראשון או תארים מתקדמים יותר דעו כי לקות הלמידה לא תגביל אתכם ותאפשר לכם ללמוד ולסיים תואר ראשון, שני ואף דוקטורט. כיום ישנם אפילו פרופסורים אשר יש להם לקות למידה והדבר אינו מפריע להם להגיע למחקרים פורצי דרך באקדמיה ולהרצות בפני מאות סטודנטים. על כן גם לבעל לקות למידה השמיים הם הגבול.

אבחנו את לקות הלמידה – בכדי לקבל הקלות

אם אתם עתידים להתחיל תואר ראשון הרי שכדאי לכם לאבחן את לקות הלמידה ולקבל הכשר רשמי על כך שיש לכם לקות למידה. כמובן שטוב תעשו אם תאבחנו את הלקות באופן רשמי כבר בבית הספר. בכלל ניתן לומר כי ככל שתקדימו לאבחן את לקות הלמידה כך תגיעו לתוצאות טובות יותר ואיכותיות יותר וכך תוכלו להצליח בלימודים בצורה טובה יותר. אם אתם רוצים שהאוניברסיטה או המכללה יכירו בכם ויתנו לכם הקלות אתם חייבים לקבל הכרה רשמית מגורמים מוסמכים לכך. כך תבטיחו כי תוכלו לנצל את זכויותיכם בצורה הטובה ביותר שיש.

מה בדבר לימודים בחו"ל?

יותר ויותר סטודנטים ישראלים בוחרים ללמוד בחו"ל, ומדוע לא. השהייה בחו"ל מאפשרת ללמוד באווירה שונה, ליצור קשרים משמעותיים עם אנשים שונים וללמוד במוסדות הלימוד הטובים בעולם. אך נשאלת השאלה האם מוסדות בחו"ל מכירים בלקויות למידה? התשובה היא כן רבתי. כמו שהמוסדות בארץ מכירות בליקוי למידה כך גם המוסדות בחו"ל מכירות בלקות למידה ומתחשבות בסטודנטים. לכן אם אתם לקוי למידה זכרו כי המוסדות בחו"ל אינם חסומים בפניכם.

מתוך:
מחפשים מכון אבחון? השאירו פרטים ומכון אבחון מומלץ יחזור אליכם!