חוות דעת פסיכיאטרית ללקויות למידה

חוות דעת

על מנת להקל על אנשים הסובלים מלקויות למידה, מתאפשר להם לקבל הקלות שונות במוסדות לימוד שונים.

אחד העקרונות החשובים ביותר בחברה שבה אנחנו חיים הוא עקרון שוויון ההזדמנויות, בדגש על כל מה שקשור לתחום הלימודי. לא כל אחד מאתנו נולד עם אותן יכולות לימודיות, וחלקנו סובלים ממצבים רפואיים ונפשיים שמקשים עלינו ללמוד בתנאים הסטנדרטיים שאחרים לומדים בהם – מצבים אלה הם מצבים של לקויות למידה, ובהתאם להם ניתן לקבל הקלות שונות במוסדות הלימוד משלב בית הספר היסודי ועד האוניברסיטה. לא תמיד פשוט לקבל הקלות שכאלה, אבל במצבים בהם יש מצב פסיכיאטרי המצדיק זאת – הרי שהדבר חשוב וברור מאליו וצריך לדעת כיצד לקבל חוות דעת פסיכיאטרית שתסייע בכך.

כיצד חוות דעת של פסיכיאטר יכולה לסייע לקבלת הקלות על לקויות למידה?

  • מצבים פסיכיאטריים ללקויות למידה – מצבים פסיכיאטריים שונים יכולים לגרום, כסימפטום ברור למדי, ללקויות למידה שונות. אדם שסובל ממצב נפשי כזה או אחר שבגינו הוא זקוק לטיפול פסיכיאטרי, הוא אדם שמתקשה לעתים קרובות לבצע משימות לימודיות שונות בתנאים סטנדרטיים, ובמצבים שכאלה חוות דעת פסיכיאטרית יכולה להבטיח לאדם את שמגיע לו ולתת לו את ההקלות הנחוצות לו. מצבים שכאלה יכולים להיות כל מה שבין היפראקטיביות וכפייתיות לאפיזודות דיכאוניות, התקפי חרדה וכדומה.
  • מהן ההקלות שניתן לקבל? דוגמה טובה למצבים בהם חוות דעת פסיכיאטרית יכולה לסייע ללקויות למידה היא מצב שבו אדם סובל מהתקפי חרדה. מצב זה, שהוא מצב רפואי פסיכיאטרי מובהק, הוא מצב בו אדם יתקשה לעמוד בלחצים השונים של מסגרות לימודים סטנדרטיות – ויש צורך ביצירת מנגנון בחינה והערכה שונה עבורו. הדבר מהווה עקרון בסיסי של שוויון הזדמנויות עבורו, בכדי שהוא יוכל להגיע להישגים אליהם הוא מסוגל להגיע, גם בהתחשב במצבו הנפשי.

ישנם פסיכיאטרים המתמחים בתחום לקויות הלמידה – דעו לפנות לאחד שכזה

בכדי לקבל את ההקלות הנחוצות להצלחה לימודית ואף אקדמית, ניתן לפנות לאנשי מקצוע פסיכיאטריים המתמחים גם במתן חוות דעת פסיכיאטרית רלוונטית לנושא לקויות הלמידה. על אף שעולם הפסיכיאטריה נוגע בתחומים רבים ומגוונים הרבה יותר מלקויות למידה ספציפית, ברור מדוע מדובר בעקרון חשוב ביותר – בכדי לאפשר לאדם להגיע להישגים חרף מצבו הנפשי.

מתוך:
מחפשים מכון אבחון? השאירו פרטים ומכון אבחון מומלץ יחזור אליכם!