להתגבר על הקשיים ולהתקבל ללימודים

קבלה ללימודים להשכלה גבוהה במוסדות השונים ברחבי הארץ עשויה להיות מאתגרת, בייחוד כאשר מדובר בסטודנטים פוטנציאליים שחיים עם לקויות למידה שונות. לקויות מסוג זה, הכוללות דיסלקציה, דיסגרפיה והפרעות קשב וריכוז  מסוגים שונים משפיעות במידה ניכרת על אופן ביצוע מבחנים ולמידה לקראתם, אך אין זה אומר שהאתגרים הללו צריכים להניא אתכם מלרכוש את ההשכלה הגבוהה שאתם זכאים לה.

קבלה ללימודים עבור לקויי למידה

קבלה ללימודים גבוהים עבור אנשים שחיים עם לקויות למידה שונות אינה בלתי אפשרית, אך היא דורשת התאמה מסוימת להרצאות וכן למבחנים שמבצעים במהלך הלימודים. למרבה השמחה, הרוב הגדול של המוסדות להשכלה על תיכונית בישראל, דהיינו מכללות, אוניברסיטאות ומכוני לימוד שונים, מתחשב באלו שאובחנו עם לקויות למידה ומאפשר להם לקבל הקלות שיעזרו להם לצלוח את לימודיהם, בעזרת התוכנית החדשה 'הפרעות קשב וריכוז ביטוח לאומי' שעוזרת לסטודנטים להתקבל ללימודים למרות הכל.

ההקלות השונות מאפשרות לבצע מבחנים ומבדקים על הצד הטוב ביותר, והן כוללות הארכת זמן, מבחן בכיתה נפרדת, הכתבת תשובות לבוחן ועוד. באופן הזה, כל סטודנט עתידי עם לקויות למידה יוכל לקבל הזדמנות הוגנת להצליח בלימודיו ולהשלים אותם למען עתידו.

האם לקויות למידה יפריעו לתואר/לימודים שלי?

התשובה לשאלה הזו היא חד משמעית לא. תנאי הקבלה עבור אנשים עם לקויות למידה זהים לאלו של אנשים שלא חיים עמן, והם כוללים שקלול של ציוני בגרות, פסיכומטרי, הישגים במכינות ועוד. כאשר מגישים בקשות ללימודים על תיכוניים מכל סוג, אין שום סיבה שהן ייפסלו, אך יש לעדכן את מוסדות הלימוד השונים לאחר תחילת הלימודים על לקויות הלמידה שלכם כדי לקבל את ההקלות הנדרשות עבור מבחנים ומבדקים שונים.

לשם כך, חשוב שכל סטודנט שמעוניין לקבל הקלות יביא מסמכים שמעידים על כך שהוא אכן חי עם לקויות למידה כאלו ואחרות, ושאכן יש לו צורך באותם אמצעי עזר. האבחון שמאפשר לדעת האם לאדם מסוים יש לקות למידה ומהי בדיוק מתבצע על ידי גורמים מוסמכים, דהיינו מומחים ללקויות למידה אשר קיבלו הפנייה מרופא משפחה, נוירולוג, פסיכולוג ועוד. לאחר סיום המבדקים האבחוניים שנועדו לקבוע אם אכן יש לכם לקויות למידה, תוכלו לקבל את המסמכים הנדרשים לשם קבלת הקלות, ובכך להתחיל את לימודיכם ברגל ימין ועם כל הכלים הנדרשים לכם.

לקויות למידה הן כבר מזמן לא מקור לבושה וחשש בקרב אנשים שחיים עמן מדי יום, וכבר אין צורך לעשות וויתורים בכל הנוגע להשכלה בגלל אותן לקויות. אלו שמעוניינים לרכוש השכלה על-תיכונית באחד המוסדות בארץ יכולים לקבל הזדמנות להצליח בהם בצורה מיטבית הודות להקלות שמאפשרות לעשות זאת. עם אבחונים מקצועיים ומדויקים של לקויות למידה שונות, אתם יכולים ליהנות כיום ממגוון הקלות במבחנים שתפורות בדיוק למידותיכם ומותאמות ללקות הלמידה שאתם חיים איתה, כך שתוכלו לצלוח את הלימודים באופן אידאלי ולהתקדם עם התעודה שלכם לכיוון העתיד שאתם חולמים עליו.

מתוך:
מחפשים מכון אבחון? השאירו פרטים ומכון אבחון מומלץ יחזור אליכם!