לימודים לכולם

במהלך חיינו קורים לנו ולאנשים סביבנו דברים לא צפויים שלמרבה הצער עלולים להשבית אותנו ולגורם לנו לנהל אורח חיים שונה מזה שרצינו. מקרים כאלו משפיעים לא רק על חיינו האישיים, אלא גם המקצועיים, כשלעתים יש אובדן כושר עבודה שמוציא אותנו ממעגל הפרנסה. אנשים רבים שחייהם הגיעו למצב הזה הביעו רצון לחזור ולעבוד כדי לשקם את עצמם ואת השגרה שלהם, ולמרבה השמחה נמצא עבורם פתרון מקצועי. הודות לתכנית "שיקום מקצועי ביטוח לאומי" אתם ואנשים סביבכם שלא נמצאים במעגל העבודה יכולים לחזור אליו ולהשיב לעצמכם את תחושת השגרה הנחוצה וכן את ההרגשה שאתם חלק ממשהו גדול מכם.

מהי תכנית שיקום מקצועי ביטוח לאומי?

במקרים של מוגבלות שכלית או אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונה או מחלה יש קושי להיכנס למעגל העבודה הסדיר ולהמשיך להתפרנס כרגיל. על מנת שזה לא יקרה, הביטוח הלאומי השיק את תכנית שיקום מקצועי ביטוח לאומי שמטרתו לאפשר לאנשים שמתקשים בכך להיכנס למעגל העבודה ולהרוויח את לחמם בכבוד כפי שהם רוצים.

בתכנית הייחודית הזו משתתפים עובדים סוציאליים בעלי מומחיות בשיקום תעסוקתי וכן מומחים נוספים שעוסקים בגישות טיפול עדכניות תוך התמקדות על האדם עמו עובדים. המטרה של התכנית הנפלאה הזו היא להכין תכנית שיקום מיוחדת עבור כל אדם ואדם תוך התחשבות ביכולות שלו על מנת לאפשר לו להיכנס למעגל העבודה כשהוא מצויד בכלים המתאימים לו ביותר לביצוע משימות שונות.

כדי לאפשר זאת, התכנית של המוסד לביטוח לאומי מצוותת בין המומחים המיומנים באגף השיקום ובין האנשים שמעוניינים להשתלב בעולם התעסוקה החל מהיום הראשון שלהם ועד לשילוב בעבודה. באופן הזה, כל עובד ועובד מקבל לא רק את הכישורים הנחוצים לו, אלא גם מפתח ביטחון הודות לליווי המסור ולאפשרות לקבל תשובות לאורך כל הדרך עד לעבודה המיוחלת.

מי זכאי להשתלב בתכנית שיקום מקצועי ביטוח לאומי?

המטרה של התכנית המיוחדת של ביטוח לאומי לשיקום מקצועי נועדה עבור כל מי שמתמודד עם מגבלה שמנעה ממנו להשתלב כמו שצריך במעגל העבודה. אלו שזכאים לסיוע הם אנשים עם מוגבלות שהוגדרו נכים על פי חוק, אנשים עם מוגבלות על פי חוק נפגעי עבודה וכן אלמנים ואלמנות.

ניתן לקחת חלק בתכנית החל מגיל 18 ושלושה חודשים ועד גיל הפרישה, וכאמור כל אדם ואדם מקבל תכנית מפורטת שמתאימה למידותיו ולוקחת בחשבון את יכולותיו. הגיבוש של התכנית נעשה יחד עם פסיכולוגים ומומחים אחרים לשיקום כדי לתת לכל אדם את הסיכויים הטובים ביותר להתקבל למעגל העבודה.

המוסד לביטוח לאומי שם לעצמו למטרה לאפשר לאנשים להשתלב בתחומי תעסוקה רבים ככל האפשר על מנת שיוכלו להתפרנס כרצונם למרות מגבלות כאלו ואחרות. הודות לתכנית שיקום מקצועי ביטוח לאומי, אנשים רבים יוכלו להגשים את היעד החשוב שלהם ולהתחיל לעבוד על סמך הכישורים שלהם הודות לליווי מסור והקניית הכלים הטובים ביותר עבור המטרה הזו.

מתוך:
מחפשים מכון אבחון? השאירו פרטים ומכון אבחון מומלץ יחזור אליכם!