קורסים למורים

המאמר הבא עוזב לרגע את עניין לקויות הלמידה אצל התלמידים ופונה לרגע למורים.

אנו תמיד שומעים על קורסים וסדנאות המיועדות לתלמידים, אך מה לגבי המורים? האם הם אינם נזקקים לקורסים למורים וסדנאות מעשירות? בוודאי שכן! המורים עומדים בחזית של מערכת החינוך. אמנם לא רק המורים אחראים על חינוך הילדים אך חלק נכבד מחינוך ילדינו מתבצע בעזרתם של המורים בבתי הספר. בדיוק כפי שאנו רוצים להשקיע בילדים, כך אנו גם צריכים להשקיע במורים ולהעניק להם את כל הכלים האפשריים על מנת לחנך את ילדינו בצורה הטובה ביותר. זוהי הסיבה מדוע נדרשים גם קורסים למורים, קורסים אשר יעניקו להם כלים נוספים אשר יכולים לשמש אותם בחינוך ילדינו.

קורסים למורים במסגרת יום הערכות למורים

לקראת החזרה לספסל הלימודים גם על המורים להתכונן לקראת השנה החדשה. המורים נפגשים בטרם תחילת שנת הלימודים ליום הערכות; יום שבו הם מקבלים הכוונה לקראת המשימות והיעדים של שנת הלימודים החדשה, כמו גם סדנאות וקורסים אשר ישפרו את תפקודם. אחד הכלים החשובים שמורים צריכים במהלך שנת הלימודים הוא היכולת להעביר פרזנטציות בצורה אפקטיבית. למעשה כל שיעור בכיתה הוא סוג של פרזנטציה – המורים צריכים להשיג את תשומת הלב של התלמידים, להתמודד עם הפרעות, להעביר את הנושא בצורה מעניינת ולשמור על תשומת הלב של התלמידים בכיתה. למען האמת זוהי משימה לא קלה, בעיקר בכיתות הלימוד הצפופות. במסגרת קורסים למורים ניתן למצוא קורס פרזנטציה אפקטיבית אשר מעניק למורים את הכלים שהוזכרו. קורס פרזנטציה נוגע בכל ההיבטים הקשורים להעברת פרזנטציה כמו שפת הגוף והרטוריקה. הסדנה מועברת באופן חוויתי עם דוגמאות מהחיים ונותנת כלים פרקטיים למורים.

היבט נוסף של ההערכות לשנת הלימודים החדשה הוא גיבוש צוות המורים. על המורים הוותיקים, יחדיו עם המורים החדשים המצטרפים כל שנה לעבוד יחדיו על מנת להשיג את היעדים של מערכת החינוך. לכן במסגרת קורסים למורים ישנן גם סדנאות גיבוש המכינות את המורים לקראת האתגרים המחכים להם במהלך שנת הלימודים. סדנאות הגיבוש כוללות מגוון פעילויות המחייבות מחשבה יצירתית ומעודדות את עבודת הצוות והכל נעשה באווירה חיובית וכיפית מחוץ לכיתות הלימוד.

ההשתתפות בקורסים למורים משפרת את יכולות התקשורת הבין אישית של המורים, נותנת להם כלים חדשים ומרעננת את מה שצריך לרענן. כולנו יודעים שההוראה היא מקצוע מאוד שוחק ולכן חשוב מאוד להשקיע בקורסים למורים ועל ידי כך להגביר את המוטיבציה שלהם.

הכנסו לאתר vipteacher עם רשימת קורסים וסדנאות למורים.

מתוך:
מחפשים מכון אבחון? השאירו פרטים ומכון אבחון מומלץ יחזור אליכם!